5 web tasarım aracı

Web tasarımı yapan herkesin ihtiyacı olabilecek 5 kullanışlı tasarım aracını sizler için derledik. Bu araçlarla çalışarak iş planınızda hızlıca ilerleyebilirsiniz.

1- Figma birden fazla tasarımcının ekip halinde aynı proje üzerinde gerçek zamanlı olarak çalışmasını sağlayan bir ara yüz tasarım aracı. İnternet tarayıcısı üzerinde çalışabilen bu araç aynı zamanda Windows, Mac veya Linux’da da kullanılabiliyor. Ne için kullanacağınıza bağlı olarak da ücretli ve ücretsiz sürümleri de mevcut.

Ekip arkadaşınızla grafikler paylaşmanızı sağlayan Figma’da açılış sayfası wireframelerinden, ikonlarakadar her şeyi üretmeniz mümkün. Var olan tasarıma yeni katmanlar eklemeniz ise oldukça kolay. Üstelik Figma ile tasarımlarınızı masaüstü, tablet ve mobil alanlarına uygun şekilde tasarlayabiliyorsunuz.

Affinity Designer kullananlar, programın ara yüzünden de memnun. Dikkat dağıtan öğeleri sizden uzakta tutmayı amaçlayan program, Photoshop, Illustrator ve Sketch’in en iddiali rakibi!

2- Anime : Web sayfasına yerleştirilen animasyonlar uzun süre boyunca dalga konusu olsa da yazılımcılar onlardan vazgeçmiyor. CSS animasyonları ve geçişleri bu konuda ileriye atılmış en büyük adımlardan biri ancak daha karmaşık geçişler için bir kütüphaneye sahip olmanız şart. Eğer uygulamalarınızda daha karmaşık geçişlere yer vermek istiyorsanız anime‘ye bakmanızda fayda var.