444 SEO Reklam Yazılım ve Tasarım
444444444
(Pazartesi - Cumartesi)
info@444seo.com
K:5 D:521 Konak, İzmir
444444444

Telegram, yeni sesli sohbet özelliği ile Clubhouse’a rakip oluyor.

  • 444 SEO
  • blog
  • Telegram, yeni sesli sohbet özelliği ile Clubhouse’a rakip oluyor.

Geçtiğimiz yıl, Telegram sesli sohbet işlevini bir grup görüşmesi formatı olarak benimsedi. Fakat, mevcut grup sohbeti işlevi ile karıştırıldı. Benzer kontroller sağlar, ancak aynı zamanda Telegram Gruplarının ötesine geçmektedir. Sesli sohbet 2.0 ile Telegram, milyonlarca kullanıcının sesli sohbetlere katılmasına izin veriyor.

 

Telegram’ın sesli sohbet özelliği artık kanallarda ve genel gruplarda sayısız kişiyi destekliyor. Bu bakımdan Clubhouse’un sağladığı şeye benziyor. Gelecekte ihtiyaç duyulabilecek durumlar için bu tür konuşmalar geçici olarak kaydedilebilir. Bunun gizlilikle ilgili yanlış anlamaları önlemek için olduğunu açıkça belirtiliyor. Zoom ve yine Clubhouse’da el kaldırma işlevlerini Telegram’da da gördük. Bu şekilde Telegram’da daha interaktif bir sohbet ortamı olacaktır.

 

İşlevsellik açısından, Clubhouse uygulamasını kopyalayan uygulamaların ve hizmetlerin sayısı artıyor. Clubhouse, iOS platformuna özgü yalnızca davetle kullanılabilen bir uygulama olsa da, Telegram Sesli Sohbet 2.0 artık halka açık. Başka bir deyişle, ihtiyacı olan herhangi bir Telegram kullanıcısı bu yenilikten yararlanabilir.

Yorum bırak