Sosyal Medya

Linkedin

Çağımızda sosyal medyanın patlamasıyla bu konuda çeşitli sosyal sayfalar açılmaya başlamıştır. Sosyal medya insanların ihtiyaçları doğrultusunda her konuda hizmet vermektedir.

Sosyal medya sayesinde fotoğraf paylaşma, müzik ve video izleme, indirme, durum güncelleme yapma hatta iş arama, meslektaşlarınız ile iletişime geçebilirsiniz. Sosyal kullanım alanlarında yeni yeni yer edinmiş olan Linkedln genel bir ifadeyle iş olanaklarına yönelik bir sosyal ağ platformudur. Linkedln sayesinde kariyerinizi özetleyebilirsiniz. İş arayanların, işverenlerin buluştuğu bir nokta olarak da tanımlayabiliriz. Buradan kendi profilinizi oluşturup iş arayabilirsiniz ya da işveren iseniz standartlarınızı belirleyip eleman bulabilirsiniz. Aynı zamanda meslektaşlarınızla tanışıp paylaşımda bulunabilirsiniz. Bu sayede hem sosyal bir ortam oluşturup hem de ihtiyaçlarınız doğrultusun da yönlendirme alabilirsiniz. Dünya çapında hızla büyüyüp gelişen Linkedln ülkemiz de yeni yeni kullanılmaya başlamıştır. Linkedln’a Facebook ve Twitter üzerinden de bağlanıp kullanıma açabilirsiniz. Üstelik Linkedln’a üye olmakta çok kolay. Tıpkı Facebook ve Twitter gibi resmi sayfaya girerek karşınıza çıkan formu doldurmanız gerekiyor. Dikkat etmeniz gereken nokta ise bütün bilgilerinizi doğru girmeniz gerekiyor. Çünkü profilinizi inceleyen bir işveren kullanıcı sizin bilgileriniz doğrultusunda araştırma yapacağı için Linkedln kullanırken şeffaf olanız gerekmektedir.

Gördüğünüz gibi sosyal medya da birçok seçeneği bir arada bulabilirsiniz. Sosyal bir çevre oluşturup bağlantılar paylaşıp, bilgilere ulaşırken aynı zamanda iş hayatıyla ilgilide birçok konuda destek alabileceğiniz sosyal platformlar bulunmaktadır.

444SEO

SEO çalışmasında Google da insanların ve SEO çalışması ile ilgilenenlerin en çok aradığı kelimeleri 444 SEO sizler için derleyip hazırladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu