0 232 332 03 80

SEO Nedir SEO Çalışması nasıl yapılır?

SEO Nedir SEO Çalışması nasıl yapılır?

Arama Motoru Optimizasyonu SEO, Google,Yandex,Bing gibi arama Motorlarında ürünlerin yada hizmetin ilk sayfada çıkması optimizasyonuna verilen isimdir.

Web sitenizi Arama Motorlarında ilk sayfaya getirmek için bir takım uygulanması gereken işlemler mevcuttur. Domain ( Alan adı ) seçiminden tutunda Hosting seçimine kadar sıra ile uygulanması gereken SEO işlemlerini sizler için maddeler halinle anlatacağız.

444 SEO nedir? konulu yazı sizlere rehberlik edecek düzeyde bir çalışma olacaktır. Bu yüzden mutlaka uygulamanızda fayda var.

 • Google Aramalarında çıkmak istediğiniz anahtar kelime,almış olduğunuz domain de mutlaka geçmesini sağlayın. Google EMD güncellemesinden etkin olarak yararlanın.
 • Hosting seçerken Türkiye Lokasyonlu SSD diskli bir Host almanızı Tavsiye ederiz, Özellikle %99.99 Uptime garantisi veren Radore Hosting, Guzel.net.tr gibi yerler sorunsuz bir Host sağlayacaktır.
 • Web siteniz ne olursa olsun SSL Kurulumuna özen gösterin, Google SEO çalışmalarında SSL kuran sitelere, kurmayanlara göre öncelik tanımıştır.
 • Alan adlarınızı mümkün olduğu kadar 3-5 yıl olarak kiralayın.
 • Web sitenizi Responsive ve Mobil uyumluluğunu dikkate alarak iç optimizasyonunu ayarlayabilirsiniz.

Unutmayın, SEO Backlink almaktan ibaret değildir, Sosyal Medya reklamları,Marka ve Bilinirliğin artması gibi bir çok çalışma SEO çatısı altında toplanan bir çalışmadır.

GOOGLE SEO NEDİR?

Türkiye de ve Dünyada en çok kullanılan arama motoru şüphesiz,Google arama motorudur. Bu yüzden Google SEO olarak da tanımlanmaktadır. Google SEO çalışmasında dikkat etmeniz gereken kriterler başlıca şunlardır:

 • SEO çalışmalarında Google kriterlerine özen gösterin.
 • Google AMP Kurulumunu mutlaka gerçekleştirin
 • Sitenizi Google Web Master tools ( site yönetici araçları) a kayıt edin, Google analistics ve Google search console gibi araçları mutlaka bilin ve kullanın.
[Toplam:1    Ortalama:5/5]
02 Nisan 2018
112 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

 1. Mustafa keser dedi ki:

  Seo hakkında detaylı bir bilgi olmuş teşekkürler

BİR YORUM YAZIN