SEO Analiz Nedir ? SEO Analiz nasıl yapılır, En çok kullanılan araçlar ve teknikler : İç SEO çalışmalarında kullanılan teknik ve araçların başında web sitesinin analiz işlemleri gelir. Backlink sosyal medya çalışmalarına başlamadan önce mutlaka Web sitenizin SEO çalışmalarına uygun olup olmadığını test etmemiz gerekir.

SEO Analiz araçları Ücretli ve Ücretsiz olmak üzere sizler için ayırdık.

Ücretsiz SEO Analiz araçları

  1. Google Page Speed

Google page speed sitenizin Mobil ve Bilgisayar da Hız testini ölçer, ne kadar sürede açıldığını ve hangi tip sorunlar olduğunu detaylı analiz eder.

2.  Mobil Uyumluluk Testi 

Google Mobil Uyumluluk Testi aracı, web sitenizin Mobil cihazlar için uygun olup olmadığını test etmek için kullanır,

3. Yapısal veri test aracı 

Yapısal veri test aracı Web sitenizin schema ayarlarının yapılandırılmasını test etmek ve eksikleri gidermek için kullanacağınız yararlı bir SEO analiz aracıdır.

4. Google Web Master Tools

Google site yönetici aracı : Listenin başında yer alması gereken ve en çok kullanılan google tarafından tamamen ücretsiz olarak sunulan yararlı bir araçtır. Bağlantılar, AMP hataları, en çok ziyaret edilen sayfalar gibi bir çok teknik bilgiyi bu araç sayesinde öğrenebilirsiniz.

5. Google Analytics

Bu araç ücretsiz web site performans analizi servisidir. Kullanışlı tasarımı ve ücretsiz olması sayesinde kısa sürede blog dan büyük kurumsal web sitelerine kadar geniş yelpazede kullanılmaktadır. Web Sitenize hangi cihazdan girildiği hangi ülke ve şehirden daha çok ziyaret aldığınızı hangi arama motoru ve anahtar kelimelerden geldiğine kadar bütün detayları google analytics aracından öğrenebilirsiniz.

Ücretli SEO Analiz Araçları

  1. Ahrefs
  2. MOZ
  3. Semrush
  4. SEOprofiler
  5. Neilpatel

Bu Araçların bir çoğu iç SEO ayarlarından ve dış seo ayarlarından bir çok analiz sistemine ve algoritmaya dayalı tarama yapmaktadır.

SEO Kurumsallık isteyen bir çalışmadır, kesinlikle analiz işlemleri profesyonel bir destek alınarak yapılmalıdır.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir