Bir Web Sitesinin SEO Analiz işlemleri,SEO Çalışmalarına Başlamadan önce mutlaka dikkat edilmesi gereken en önemli unsurların başında gelir. Çıplak Gözle göremeyeceğiniz küçük detaylar giderilmediğinde ilerle size dev sorunlar halinde geri dönebilir. Bu nedenle Mutlaka SEO çalışmasına başlamadan önce SEO yapacağınız Siteyi tanımalısınız. Peki, Bu Aşamalar nelerdir? 444 SEO Yazılım ve Tasarım olarak bunları aşama aşama sizler için derledik. İşte O Önemli Maddeler :

  1. SEO çalışması yapacağınız web sitenin Domain ( Alan Adı ) yaşı nedir?

Bu aşama neden önemli? Google SEO Kriterlerine göre SEO da en büyük etken Domain yaşıdır. Alan adı ne kadar yaşlı eski olursa google bu alan adına o kadar değer verir. Bu yüzden Alan adının Domain yaşını Mutlaka bilmelisiniz. Domain yaşını nereden Öğrenebilirsiniz? Whois.com.tr

444 SEO Ekibi domain yaşı sorgulama işlemlerini whois.com.tr den yapmaktadır. Farklı bir alternatif kullanarak da yapabilirsiniz.

  1. Web Sitesinin Barındığı Hosting Lokasyonu Keşfedin. Bu işlem neden önemlidir? Türkiye de faaliyet gösteren firmaların Hosting Lokasyonu Türkiye olmalıdır, Google web Master tools dan mutlaka hedeflenen Ülkeyi Türkiye yapmanızı öneririz. Ayrıca Hosting de kullanılan sunucu yapısı SSD disk özelliği lite speed özelliği gibi faktörler sitenin hızını,hızda son kullanıcıyı etkiler.
  2. SSL Sertifikasının olup olmadığını Kontrol etmelisiniz.verileri şifreleme özelliği bulunan SSL Sertifikası artık günümüzde blog siteleri dahil bir çok web sitesinde kullanılmaktadır. SSL SEO için artı bir değerdir. mutlaka SEO yapılacak siteye kurmalısınız.
  1.     Mobil Uyumluluk Testini Kontrol Edin!

Web siteleri normal dekstop diye adlandırdığımız masa üstü bilgisayarlardan ziyade Mobil cihazlarda daha çok ziyaret edilirler. Bu yüzden bir web sitesinin Mobil uyumlu olması SEO açısından önemlidir.

  1. Sitenin ve dış bağlantılarını Kontrol edin.

Sitenin ve iç ve dış bağlantıları web sitenin SEO yapısını etkileyen faktörlerden birisidir. Google tarafından açıklamada belirli bağlantılar için ”Nofollow” kullanın uyarısını dikkate almanızı öneririz.

  1. Sitenin Title ( başlık ) despriction ( açıklama) alanın SEO omurgasına dikkat etmelisiniz. İç SEO ayarlarını etkileyen en önemli faktörlerden birisi ise, sitenin Link inşaası, yapısı ve SEO uyumlu URL ye sahip olup olmaması gibi faktörlerdir.

SEO çalışmasına başlamadan önce mutlaka Bu ayarları kontrol etmelisiniz. Dış SEO dediğimiz olaya direk başlarsanız sonuç alamazsınız, alsanız bile kalıcı olmaz. SEO için Google SEO kriterlerine uymalısınız.

Detaylı analiz için 444 SEO dan ücretsiz rapor talep edebilirsiniz.

Similar Posts

One Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir