Türkiye de SEO çalışmaları nasıl yapılır nasıl ilerler ve aşamaları nelerdir, bu konuda detaylı bilgi bir yazı hazırladık umarım 444 SEO takipçilerine faydalı olur. 

SEO da, Google kriterlerine göre en büyük etken alan adı ( domain ) yaşıdır, bir alan adı ne kadar eski ve yıllanmış ise o kadar SEO ya etki eder.

Alan adı seçiminde kurumsal bir imaj oluşturmak istiyorsanız, önerimiz Com, ya da com.tr dir. 

Com.tr alan adı Türkiye’yi hedeflediği için web master tools ( site yöneticisi araçları ) da hedeflenen dili ve ülkeyi Türkiye olarak seçmeniz gerekmez, com,tr otomatik olarak Ülkeyi Türkiye olarak seçecektir.

Eğer com yada net gibi farklı uzantıda alan adınız mevcut ise, ve SEO hizmetini Türkiye olarak hedefliyorsanız mutlaka site yöneticisi araçlarından hedeflenen ülkeyi Türkiye olarak seçip kaydedin. 

Web sitesinin barındığı Hosting lokasyonun Türkiye olması size artı bir değer katacaktır. 

Eğer Web sitenizin iç SEO ayarlarını ( dilini – ülkeyi ) tamamladı iseniz dış SEO ayarlarına geçebilirsiniz.

Türkiye için hedeflediğiniz ve google.com.tr de çıkmak istiyorsanız, tanıtımlarınız Türkçe kaynak kullanılarak yapılmalıdır. 

Örneğin İstanbul Otelleri, marmaris turları, erkek spor ayakkabı gibi kelimeleriz var ise, bu kategorilere uygun yerlerden tanıtım yazısı alarak etkinizi daha iyi sonuçlandırabilirsiniz. 

Türkçe kaynaklı site için, çincen, Rusya dan Link yada tanıtım almak spamdan başka bir şey katmayacaktır.

Web siteniz için açtığınız Sosyal Medya hesaplarında Türkçe içerik paylaşarak web sitenizin trafik durumunu incelenilirsiniz. 

Sosyal Medya araçları ne kadar Türkiye lokasyon olmasa da bazı terminaloji de global hale geldiği için kullanabilirsiniz.

Aynı çalışmayı eğer yabancı bir ülkeyi hedefliyorsanız, örneğin Almanya – ingiltere gibi Web master tools dan bu ülkeleri seçip, tanıtımları Almanca ise almanca, ingilizce ise ingilizce almalısınız. 

444 SEO, Türkiye de tanıtım ve SEO konusunda ücretsiz destek sağlamaktadır. Bize yazarak sorularınızı iletebilirsiniz. 

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir